

Розпочався прийом на навчання в ДПТНЗ «Дніпровський центр професійно-технічної освіти» на 2023-2024 навчальний рік
У центрі учні отримують якісну освіту, здобувають професію та стають конкурентними кваліфікованими працівниками, справжніми майстрами своєї справи. Одна з таких професій – оператор верстатів з програмним керуванням. Навчатися на оператора верстатів з програмним керуванням - нелегка справа. Необхідно мати фундаментальні знання з математики, фізики, геометрії а також хорошу фізичну витривалість.
Прийом на навчання здійснюється Без ЗНО на базі 11 класів, термін навчання 1 рік
Прийом на навчання на базі 9 класів здійснюється за результатами тестування, термін навчання 3 роки
Навчання проводиться на бюджетній основі
Всім бажаючим надається гуртожиток
Для тих, хто бажає навчатися на оператора верстатів з програмним керуванням в м. Дніпрі є необхідні умови в навчальному закладі:
- Обладнані майстерні
- Навчальні кабінети
- Лабораторії
Викладачі нашого центру створюють необхідні умови задля того, щоб навчання за професією оператор верстатів з програмним керуванням було цікавим.
- Організоване харчування в їдальнях центру
- Безкоштовні спортивні секції та гуртки
- Безкоштовне проживання в гуртожитках для іногородніх
Після здобуття професії випускники нашого центру отримують можливість мати хорошу високооплачувану роботу. Верстатник достатньо поширена професія. Слід зазначити, що ця професія являється основою розвитку машинобудівної галузі.
Для того, щоб вступити на навчання за фахом оператор верстатів з програмним керуванням в 2023 в місті Дніпро, необхідно подати пакет документів, також є можливість подати заяву на вступ до навчального закладу онлайн.
Оператор верстатів з програмним керуванням – це професія, яка має великий попит серед роботодавців в усьому світі
Навчальний заклад чекає Вас на навчання!
Приймальна комісія працює щодня з 800 до 1800
Верстатник – одна з найпоширеніших робітничих професій. Обробляючи безформний метал, він одержує складні за формою деталі – вироби високої точності та чистоти обробки. Основний інструмент верстатника – різці різних типів. Кваліфікований верстатник вміє працювати на різних типах металорізальних верстатів (токарних, фрезерних, шліфувальних…). Недарма таких універсалів називають верстатниками широкого профілю або «чарівниками різця». Верстатне ремесло - не просто технічна спеціальність; це свого роду мистецтво. Адже з грубої заготівки цей фахівець робить акуратну деталь з блискучою поверхнею.
Термін навчання:
- 1рік – на базі повної загальної середньої освіти (11класів)
- 3 роки – на базі базової загальної середньої освіти (9 класів) в інтеграції з професією: Верстатник широкого профілю
- 4-5 місяців – професійно-технічне навчання (перепідготовка та підвищення кваліфікації) за рахунок фізичних або юридичних осіб
Верстати з числовим програмним управлінням стали широко застосовуватися в машинобудуванні в кінці п'ятдесятих років. Налаштування, тобто вчення верстата тієї або іншої технологічної операції, вироблялося за допомогою запису на магнітну стрічку програми виготовлення першої (еталонною) деталі. Спочатку такі верстати спеціалізувалися на виконанні однієї групи операцій - фрезерування або свердління, тому значна доля робочого часу оператора витрачалася на передачу деталі з ділянки на ділянку. Для усунення цього недоліку у вітчизняному машинобудуванні були розроблені багатоопераційні верстати з ЧПУ. Автоматизація - це сьогодення і майбутнє розвитку промисловості. Вже зараз на підприємствах працюють токарні, фрезерні. шліфувальні верстати з ЧПУ. Їх обслуговують висококваліфіковані фахівці – оператори.



Оператор верстатів з ЧПК забезпечує процес оброблення металевих деталей на верстатах з програмним керуванням. Він веде процес оброблення деталей з пульта керування верстата; установлює і знімає деталі після оброблення; стежить за роботою систем верстатів, які обслуговує, може керувати групою верстатів; контролює оброблення поверхонь деталей, перевіряє якість оброблення деталей контрольно-вимірювальним інструментом та візуально; налагоджує окремі вузли і механізми; контролює вихід інструменту в початкову точку та коректує його; установлює інструмент в інструментальні блоки; підбирає та установлює інструментальні блоки з заміною.
Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу (підприємства установи та організації, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників):
- Професія – 8211 «Оператор верстатів з програмним керуванням»
- Кваліфікація – 3 розряд
Повинен знати:
- принцип роботи верстатів з програмним керуванням, які обслуговує
- правила керування устаткуванням, яке обслуговує
- найменування, призначення, будову та умови застосування найбільш розповсюджених пристроїв, різального, простого і середньої складності контрольно-вимірювального інструменту
- ознаки затуплення різального інструменту, найменування, маркування і основні механічні властивості матеріалів, які обробляє
- основи знань з гідравліки, механіки та електротехніки
- умовну сигналізацію, яка застосовується на робочому місці
- призначення умовних знаків на панелі керування верстатом
- правила установлення перфострічок в лічильний пристрій
- способи повернення програмоносіїв до першого кадру
- основи знань про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості (класи точності і чистоти оброблення)
- призначення і властивості охолоджувальних і мастильних рідин; читання креслень деталей, які обробляє
Повинен вміти:
- вести процес оброблення з пульта керування простих деталей за 12-14 квалітетами (5-7-м класами точності) на налагоджених верстатах з програмним керуванням з одним видом оброблення
- установлювати і знімати деталі після оброблення
- стежити за роботою систем верстатів, які обслуговує, за показаннями цифрових табло та сигнальних ламп
- перевіряти якість оброблення деталей контрольно-вимірювальним інструментом та візуально
- підналагоджувати окремі прості і середньої складності вузли і механізми під керівництвом оператора більш високої кваліфікації



Умови роботи: оператор верстатів з ЧПК працює в закритому приміщенні, при хорошому освітленні, нормальній температурі повітря. Робота оператора верстатів з ЧПК двозмінна, режим вільний. Тривалість робочого дня – 8 годин, для неповнолітніх – 6. Робота оператора верстатів кваліфікується як праця середньої важкості. Вона добре механізована, виконувати її можуть як чоловіки, так і жінки. Заробітна плата оператора верстатів з ЧПК залежить від кваліфікації і складності виконуваної роботи. На підприємствах, крім цього, діє система матеріального заохочення: премії за виконання виробничих планів, за хорошу якість продукції, за раціоналізацію і винахідництво та інші форми.
Медичні обмеження:
- захворювання опорно-рухового апарата
- захворювання органів зору та слуху
- захворювання серцево-судинної системи
- захворювання шкіри
- епілепсія
- бронхіальна астма
Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей:
- розвинуте технічне мислення
- просторове уявлення
- уважність, акуратність, зібраність
- гарна пам'ять на числа та форми
- точний зір
Шкідливі фактори виробництва: підвищений рівень шуму, блиск оброблюваного металу, напружена одноманітна поза.
Ринок праці: оператор верстатів з ЧПК працює на підприємствах машинобудування й металообробки, у механічних цехах, ремонтних службах.
Освітня підготовка: професію можна здобути у професійно-технічному навчальному закладі.
Підприємства-замовники: ВАТ «Дніпропетровський агрегатний завод», ДПВО «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова»
Розмір заробітної плати кваліфікованого робітника за фахом «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» складає від 7000грн. до 15000грн. на місяць.
Заклади вищої освіти, де можна продовжити навчання за професією:
Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара (ДНУ)
- м. Дніпро, проспект Гагаріна, 72
- (056) 374-98-00, (0562) 33-58-84, (056) 776-82-14
- http://www.dsu.dp.ua
- pk_dnu@i.ua
Національна металургійна академія України (НМетАУ)
- м. Дніпро, проспект Гагаріна, 4
- (056) 745-33-71, 374-82-14, 374-84-10
- http://dmeti.dp.ua
- priem@metal.nmetau.edu.ua
Дніпропетровський колледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ
- м. Дніпро, вул. О.М.Макарова, 27
- (0562) 39-40-55; 792-3622
- http://dkrkm.org.ua
- trkm.dnu@gmail.com
Машинобудівний коледж ДНУ
- м. Дніпро, вул. Бердянська, 5
- (056) 794-57-80
- http://www.dnu.dp.ua/view/mbcdnu
- mc-dnu@ua.fm
Заборонено використовувати непристойні висловлювання, рекламу та використовувати висловлювання, які ображають інших користувачів. За порушення даного пункту блокування назавжди.
Всі посилання, вигляду http://domain.com будуть автоматично перероблені в посилання виду http://domain.com, їх потрібно відділити пробілами з обох сторін.
Недоречні чи непристойні коментарі будуть видалені модераторами.
Поки що коментарів не знайдено.
Додайте перший коментар до цієї статті...