Завантаження...
дніпровський центр професійно-технічної освіти державний професійно-технічний навчальний заклад офіційний веб-сайт

ЗУСТРІЧІ З НАШИМИ ПАРТНЕРАМИ ТА ДРУЗЯМИ

Соціальне партнерство − запорука успіху

Дата: 04.12.2019 09:53 Переглядів: 636

25 листопада 2019 ріку у м. Дніпро відбувся VI з’їзд делегатів профспілкових комітетів підприємств аерокосмічної галузі України.

На поважному зібранні були присутні працівники та учні від майже тисячного колективу Дніпровського центру професійної освіти, який багато десятиліть активно співпрацює з Південним машинобудівним заводом імені О.М.Макарова – флагманом аерокосмічної галузі України.

Дніпровський центр професійно-технічної освіти створено у результаті реорганізації 5-ти навчальних закладів професійно-технічної освіти. Два з яких спеціально побудовані та були базовими навчальними закладами з підготовки кваліфікованих робітників для підприємств аерокосмічної галузі. На сьогоднішній день працює три відокремлених спеціалізованих відділення: машинобудування, автотранспорту та будівництва, зв’язку та сфери послуг.

Нелегкі часи переживає наша Україна в усіх напрямках суспільного розвитку. У нинішній складній політичній та економічній ситуації найуразливішими у суспільстві є молодь, а в економіці – високотехнологічні галузі. Незважаючи на спад в економіці, політичній нестабільності, правовій недосконалості стосовно організації роботи навчальних закладів професійної освіти, за залишковим принципом фінансування ми завжди пропонуємо свої послуги. Ми працюємо більш ніж з 50-ма підприємствами та організаціями регіону, але для нас завжди стратегічним партнером залишається Південний машинобудівний завод. Профспілкова організація заводу є головним соціальним партнером навчального закладу.

Колектив активно працює у напрямку залучення додаткових інвестицій для розвитку навчального закладу. За останні п’ять років залучено майже 15 млн. грн. для покращення умов навчання та виховання учнів.

Але напрямки роботи з стратегічним партнером є пріоритетними:

  • У 2018 році створено Всеукраїнський експериментальний майданчик щодо запровадження елементів дуальної освіти на прикладі досвіду Німеччини з професії загально-державного значення «Токар», який спільно реалізовується з Південмашем;
  • У 2019 році підписано меморандум щодо створення навчально-практичних центрів зварювальних технологій та професій слюсарного напрямку, головна мета якого полягає у створенні сучасних умов з підготовки кваліфікованих робітників загальнодержавного значення для потреб підприємства;
  • У цьому році розпочалася робота щодо реалізації спільного проекту з підвищення кваліфікації, перенавчання працюючих на підприємстві;
  • У 2019 році за підтримки адміністрації та профспілкового комітету відкрито, сучасний центр розвитку молоді регіонального значення, головне завдання якого полягає у розвитку творчих здібностей молоді, проведення профорієнтаційних заходів;
  • Завдяки спільній роботі відкрито сучасну залу боксу, центр з важкої атлетики ім. Олімпійського чемпіона Юрія Зайцева, закінчується будівництво сучасного спортивного майданчика;
  • Наразі обговорюється питання щодо створення сучасного навчально-практичного центру з підготовки кваліфікованих робітників для відновлювальної енергетики – надзвичайно перспективного ринку не тільки для підготовки кадрів, але і для виробництва. Адже на Дніпропетровщині працюють 64 сонячні електростанції, які є найпотужнішими у Європі та активно розвиваються. Навчальний заклад, один з трьох в Україні, приймає участь в експерименті щодо підготовки Державного стандарту з професії «Майстер з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики»;
  • За підтримки профспілкового комітету здійснюється соціальний захист працівників та учнів, проводиться безліч спортивних, культурних, військо-патріотичних заходів.

Як результат у 2018 році майже 100 випускників нашого закладу за різними професіями виявили бажання працювати на підприємстві.

Ми сподіваємося на продовження співпраці у складі профспілкової організації. Спільними зусиллями будемо створювати належні умови для навчання та виховання учнівської молоді у навчальному закладі, щоб наші випускники були більш адаптованими до умов праці у трудових колективах. Одним із наших завдань не допустити знищення навчальних закладів професійної освіти, а як наслідок – підприємств.

В умовах коли відкриваються можливості працювати у аерокосмічній галузі приватному капіталу, профспілковим організаціям необхідно швидко реагувати на усі процеси, знаходити додаткові нестандартні рішення соціального захисту працівників та адміністрації.

Від імені колективу, членів профспілкової організації закладу освіти щира подяка голові профспілкового комітету ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова» Валерію Валентиновичу Васильєву за підтримку, доброзичливість, наполегливу працю!

Бажаємо Валерію Валентиновичу у наступній каденції продовжувати працювати на розвиток нашої стратегічної галузі, благополуччя наших людей, розвиток молоді та незалежної, могутньої України!

Олександр Стрілець

УВАГА! З 19.01.2022 новий розклад!